Spadające ceny na nowe mieszkania. Jak obniżyć wysokość czynszu za mieszkanie komunalne. Małe mieszkania wzrasta sprzedaż. Inwestycja na przyszłość, mieszkanie czy dom. nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości Konin - Mieszkania

domy jednorodzinne w budownictwie

Wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej - to rozpoczęcie innego niż rolnicze lub leśne użytkowanie gruntów.

finanse: kupno nieruchomości

Rekomendacja T - rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego stanowiąca zbiór zasad dotyczących dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznym ekspozycji kredytowych. Rekomendacja T - reguluje zasady wyliczania przez banki zdolności kredytowej, przez klientów zaciągających kredyty hipoteczne. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła swoją rekomendację ze względu na zbyt duże rozluźnienie przez banki zasad polityki kredytowej. Rekomendacja ta wprowadza konieczność sprawdzania przez banki wszelkich elementów mogących mieć istotny wpływ na zdolność kredytobiorców zobowiązanych do spłaty oraz obsługi zobowiązań. Przyjmowane parametry powinny być uwzględnianie w formule oceny zdolności kredytowej w wysokościach ustalonych w sposób rzetelny i obiektywny.

ubezpieczenia - domu, nieruchomości

Bagaż - przedmioty osobistego użytku zwyczajowo zabierane w podróż, takie jak: odzież, obuwie, środki higieny osobistej, torebki, książki, zegarki, okulary, namioty itp., stanowiące własność ubezpieczającego lub znajdujące się w jego posiadaniu.

Jak obniżyć wysokość czynszu za mieszkanie komunalne

Jeżeli jesteś najemcą mieszkania komunalnego, które wchodzi w skład publicznego zasobu mieszkaniowego, możesz wystąpić z wnioskiem o obniżenie czynszu za ten lokal. Uprawnienie takie przysługuje jedynie osobom, których średni dochód w przeliczeniu na członka gospodarstwa domowego nie przekracza poziomu określonego w uchwale organu stanowiącego gminy lub w zarządzeniu wojewody. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to obniżka czynszu udzielana jest na 12 miesięcy, a jej wysokość powinna być zróżnicowana w zależności od wysokości dochodu gospodarstwa domowego najemcy. Jeżeli niski dochód najemcy będzie nadal się utrzymywał, obniżka czynszu może zostać udzielona na kolejne 12 miesięcy.

Najemca ubiegający się o obniżkę czynszu za mieszkanie powinien przedstawić deklarację o wysokości dochodów osób, które prowadzą razem z nim gospodarstwo domowe. Gdyby właściciel miał wątpliwości co do wiarygodności danych zawartych w deklaracji, może się domagać, aby najemca przedstawił zaświadczenie od naczelnika urzędu skarbowego o wysokości dochodów najemcy oraz członków jego gospodarstwa domowego.

Właściciel nieruchomości może odmówić obniżenia czynszu, gdy przeprowadzi wywiad środowiskowy i ustali, że występuje rażąca dysproporcja między niskimi dochodami wykazanymi w deklaracji a faktycznym stanem majątkowym wnioskodawcy. Chodzi o taką sytuację, która wskazuje, że może on płacić nieobniżony czynsz, wykorzystując własne środki i zasoby finansowe.

konin mieszkania, konin nieruchomości - działki

nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

mieszkanie w budownictwie

Aprobata techniczna - to pozytywna ocena techniczna wyrobu, stwierdzającą jego przydatność do stosowania w budownictwie.

prawo i nieruchomość

Samowola budowlana - opłata legalizacyjna - Wysokość opłaty legalizacyjnej wylicza się według następującego wzoru:
Stawka opłaty (s) x współczynnik kategorii obiektu (k) x współczynnik wielkości obiektu budowlanego (w) = wysokość opłaty legalizacyjnej.
Podstawowa stawka opłaty legalizacyjnej, określona w art. 59f Prawa budowlanego wynosi 500 zł. Stawka opłaty legalizacyjnej w przypadku samowoli budowlanej podlega pięćdziesięciokrotnemu podwyższeniu.

Podnajem - Przepisy ogólne kodeksu cywilnego dotyczące najmu (art. 668) nie wymagają zgody wynajmującego na podnajem. Najemca nie musi pytać wynajmującego, jeśli chce oddać w dalszy najem samochód, ogrodzenie czy nieruchomość. Ograniczenia dotyczą natomiast podnajmu lokalu (art. 6882 k.c.). Bez zgody wynajmującego najemca nie może podnająć lokalu (lub jego części), chyba że podnajem dotyczy osoby, względem której najemca jest obciążony obowiązkiem alimentacyjnym. Ustawa o ochronie praw lokatorów jeszcze bardziej ogranicza najemcę w dysponowaniu mieszkaniem. Daje ona właścicielowi prawo wypowiedzenia umowy - nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego - jeśli lokator bez jego pisemnej zgody: wynajął, podnajął albo oddał lokal (lub jego część) do bezpłatnego używania.

mieszkania w ubezpieczeniach

papiery wartościowe - czeki, weksle, obligacje, akcje, konosamenty, akredytywy dokumentowe i inne dokumenty zastępujące w obrocie gotówkę.

upadek drzew lub masztów - przewrócenie się drzew lub masztów lub oderwanie się i upadek ich części na ubezpieczony przedmiot. Przez maszty należy rozumieć również słupy energetyczne, kominy wolnostojące lub latarnie.

finanse: sprzedaż domu

Wakacje kredytowe - wakacje kredytowe to przerwa w spłacie kredytu polegająca na odłożeniu w czasie spłaty raty na kolejne okresy płatności. Przez ustalony czas raty nie są spłacane, ale oprocentowanie jest cały czas naliczane, co oznacza, że raty kredytu po wakacjach będą wyższe niż dotychczasowe lub okres spłaty kredytu zostanie odpowiednio wydłużony.

Nieruchomości Konin - Mieszkania © 2024

Małe mieszkania wzrasta sprzedaż. Inwestycja na przyszłość, mieszkanie czy dom. Spadające ceny na nowe mieszkania. Jak obniżyć wysokość czynszu za mieszkanie komunalne. nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale w koninie, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana